„Bóg jest źródłem i dawcą życia. To On ocala człowieka w jego drodze” – te słowa skierował do wiernych abp Wacław Depo, podczas Mszy św. sprawowanej w Kościele rektorackim 21 stycznia. W czasie Eucharystii wierni modlili się w intencji środowiska medycznego archidiecezji częstochowskiej.

Jak zaznaczył metropolita częstochowski – Wszystko zależne jest od łaski Bożej, a życie z Jezusem jest istotą realizacji prawdziwego powołania:

– Jesteśmy tutaj w środowisku ludzi służących życiu. Prośmy więc Ducha Świętego, aby Jego moc przemieniała nasze sumienia. Prośmy Go, aby na nowo związał nas z Chrystusem. Zwracamy się również do Najświętszej Maryi Panny, która jest naszą matką od pokoleń.

Eucharystię w intencji środowisk medycznych, sprawowaną w dzień wspomnienia św. Agnieszki, współcelebrował m.in. ks. Grzegorz Borowik, duszpasterz służby zdrowia w archidiecezji częstochowskiej, który niedawno zastąpił na tej funkcji ks. Andrzeja Stępnia:

– To ogromnie ważne, aby służba zdrowia widziała, że Kościół ją wspiera. Takie Msze św. sprawowane są w Częstochowie co jakiś czas. Zawsze towarzyszyło temu wspólne spotkanie w kurii. W tym roku, z uwagi na Covid-19, zostało ono ograniczone do Eucharystii.

Redakcja Radia Fiat oraz portalu informacyjnego czestochowskie24.pl także włącza się do modlitwy – poprzez transmisje Mszy św. oraz publikację różnych materiałów, w tym fotografii, na stronach internetowych.

ABK

Skip to content