Módlmy się za nasze mamy

W dar modlitwy za mamy włączył się m.in. metropolita częstochowski abp Wacław Depo/źródło fot. KSM parafii św. Melchiora Grodzickiego w Częstochowie

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Częstochowskiej organizuje modlitewną sztafetę w intencji mam, pod nazwą „O!Mamo”. Każdy chętny ma możliwość zgłoszenia swojej lub czyjejś mamy, aby odmówiono za nią różaniec za wstawiennictwem Maryi – matki każdego człowieka.

Przez cały maj codziennie inna osoba będzie modlić się za zgłoszone osoby. Różaniec to modlitwa, w której za pośrednictwem Maryi możemy prosić o wszelkie potrzebne łaski. Dlatego i my bierzemy różaniec do ręki, by modlić się za nasze mamy.

– Bez mamy nie byłoby życia i nas samych. Bardzo często zapominamy o modlitwie za nie. Dzień mamy jest szczególnym dniem w roku, więc przez cały maj (do tego właśnie dnia) nasze mamy będą otoczone modlitwą. Modlimy się zarówno o te, które są wśród nas, jak i te, które odeszły już do Pana. Maj jest miesiącem maryjnym, dlatego powierzamy Maryi wszystkie zgłoszone do tego daru modlitewnego mamy, co jest niesamowitym prezentem od nas, jako dzieci – mówiła Emilia Sobieraj z KSM Archidiecezji Częstochowskiej.

W dar modlitwy za mamy włączył się m.in. metropolita częstochowski abp Wacław Depo, który przypomina, że nasza wdzięczność wobec matek za okazaną nam miłość oraz życie zawsze powinna być nieskończona.

– Nasza postawa wobec matek jest zawsze niedokończona w znaczeniu wdzięczności za miłość oraz tajemnicę życia, która dotyka już samego Boga. Dlatego miłość, wdzięczność i dar muszą być ze sobą bardzo ściśle powiązane. Z radością włączyłem się w ten niezwykły dar modlitwy. W czerwcu będziemy przedłużać ten dar na naszych ojców, wiążąc to z tajemnicą Najświętszego Serca Jezusowego – tłumaczył abp Wacław Depo.

W Dzień Matki młodzież z KSM-u będzie modlić się za wszystkie powierzone mamy. Zakończeniem majowego daru modlitwy będzie Apel Jasnogórski.

Każdy to chce zgłosić swoją lub czyjąś mamę do majowej modlitwy, może to zrobić telefonicznie u Emilii Sobieraj pod numerem telefonu: 607-784-155. Zgłaszając osobę, należy podać jej imię oraz intencję. Można też samemu pomodlić się za jedną z mam.

BNO

Skip to content