Najpiękniejsze pieśni Maryjne na Jasnej Górze

W niedzielę, 10 grudnia o godz. 14:00 w Jasnogórskiej Bazylice odbędzie się koncert Ave Maria, który uświetni 70-lecie Apelu Jasnogórskiego. W programie najpiękniejsze aranżacje „Ave Maria” oraz pieśni maryjne.

Do kogo wydarzenie jest kierowane, a także co usłyszymy w jego trakcie, wyjaśnia Zofia Paczóska, dyrektor Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Sakralnej:

– Koncert kierujemy do tych wszystkich osób, które przyjeżdżają do Częstochowy, które przyjeżdżają na Jasną Górę, do Matki Bożej i Jej przedstawiają wszystkie swoje problemy, prośby, Jej dziękują za otrzymane łaski. Koncert Ave Maria to najpiękniejsze Ave Maria napisane przez największych kompozytorów, takich jak Bach, Schubert, ale też kompozytorów współczesnych polskich, takich jak chociażby Piotr Rubik. W koncercie usłyszymy też najpiękniejsze pieśni Maryjne. I oczywiście nie może zabraknąć pieśni, z którą pielgrzymują na ustach rokrocznie tysiące pielgrzymów, a więc nie może zabraknąć Czarnej Madonny.

Organizatorzy zaprosili do koncertu wielu artystów, którzy będą grać na różnych instrumentach – od skrzypiec po harfy. W czasie spotkania z pieśniami maryjnymi będziemy mogli usłyszeć między innymi tych muzyków:

– Będzie to Sławomir Naborczyk, znany krakowski tenor, a także Adriana Masiak – sopran. Adriana zagra też na skrzypcach. Będziemy mieć podczas koncertu szeroki instrumentarium, bo pojawi się też harfa, na której zagra Lena Masiak. Pojawi się wiolonczela, na której będzie grała Wiktoria Świerczewska, a także saksofon – Olgi Masiak, flety – Bartosza Krasnodębskiego, gitara – Ewy Masiak i wreszcie fortepian, na którym zagra Daniel Sagalovski.

Ogólnopolski Festiwal Muzyki Sakralnej propaguje ten wyjątkowy gatunek muzyczny, prezentuje umiejętności i artystyczny dorobek uczestników, a także ożywia ruch artystyczny oraz integruje muzyków z całej Polski. Przypominamy, koncert odbędzie się o godz. 14:00 w najbliższą niedzielę (10 grudnia) w Bazylice Jasnogórskiej.

 

Skip to content