W Dolinie Miłosierdzia Bożego w Częstochowie od 10 kwietnia trwa Nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego. Rozpoczyna się codziennie o godz. 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia. Następnie odprawiana jest Msza św. do Miłosierdzia Bożego. Transmisja na antenie Radia Fiat.

Nowennę do Miłosierdzia Bożego zainicjowała św. Faustyna, która zapisała w Dzienniczku słowa Jezusa:

– Pragnę, abyś przez te dziewięć dni sprowadzała dusze do zdroju mojego miłosierdzia, by zaczerpnęły siły i ochłody, i wszelkiej łaski, jakiej potrzebują na trudy życia, a szczególnie w śmierci godzinie. W każdym dniu przyprowadzisz do serca mego odmienną grupę dusz i zanurzysz je w tym morzu miłosierdzia mojego. A ja te wszystkie dusze wprowadzę w dom Ojca mojego. Czynić to będziesz w tym życiu i w przyszłym. I nie odmówię żadnej duszy niczego, którą wprowadzisz do źródła miłosierdzia mojego. W każdym dniu prosić będziesz Ojca mojego przez gorzką mękę moją o łaski dla tych dusz.

– Jezu, nie wiem jak tę nowennę odprawiać i jakie dusze wpierw wprowadzić w Najlitościwsze Serce Twoje. I odpowiedział mi Jezus, że powie mi na każdy dzień, jakie mam dusze wprowadzić w Serce Jego (Dz. s. 404-405 nr 1209).

POSŁUCHAJ HOMILII

Skip to content