Pokazy, zabawy i ciepłe przekąski to niektóre z wielu planowanych atrakcji w ramach częstochowskiej „Parafiady” w Dolinie Miłosierdzia. Wydarzenie rozpocznie się 5 września o godz. 16.30. Wcześniej, o godz. 15.00, wierni zaproszeni są do udziału we wspólnej modlitwie z bp. Andrzejem Przybylskim.

O szczegółach „Parafiady” mówi proboszcz Doliny Miłosierdzia ks. Michał Wójciak:

– Organizujemy festyn parafialny pt. „Spotkajmy się znowu”. To wydarzenie z okazji zakończenia wakacji oraz rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Pragniemy integrować naszą wspólnotę parafialną, która zwykle spotyka się jedynie podczas Mszy św. Zaprosiliśmy animatorów ze wspólnoty ewangelizacyjnej dla dzieci, którzy zorganizują ciekawe zabawy. Będą też animatorzy z Lasów Państwowych, którzy dadzą pokaz sadzenia drzewek oraz dbania o środowisko naturalne.

Uczestnicy festynu zobaczą również pokaz iluzjonisty, czy też szkolenia psów:

– Oprócz tego dużo dobrej muzyki, zabawy i smacznego jedzenia. Warto dodać, że o godz. 15.00 rozpocznie się Koronka do Bożego Miłosierdzia, którą poprowadzi bp Andrzej Przybylski. Następnie odprawi on Mszę św., polecając Matce Bożej przede wszystkim udręczony lud afgański.

Wspólna modlitwa w Dolinie Miłosierdzia oraz festyn parafialny odbędą się 5 września.

ABK

Fot. Dolina Miłosierdzia
Skip to content