Pierwszy ,,Sierpniowy wieczór z archikatedrą” odbył się w niedzielę 7 sierpnia. Zwiedzający mieli okazję zajrzeć w te zakamarki świątyni, które na co dzień są niedostępne. Najbliższy wieczór zaplanowany został na niedzielę 14 sierpnia.

Więcej na temat inicjatywy mówi ks. Łukasz Sakowski, wikariusz archikatedry:

Po remoncie archikatedry udostępniliśmy ją dla wiernych, turystów i pątników. Tym samym, podczas „Sierpniowych wieczorów…”, można wejść na taras widokowy i podziwiać widoki miasta z innej perspektywy. Ponadto można zobaczyć też dzwonnicę, organy (notabene jedne z największych w Polsce) czy strych.

Ks. Sakowski zaprasza na kolejne wieczory w Archikatedrze Świętej Rodziny (14, 21 i 28 sierpnia):

Zawsze jesteśmy na dole i tam też się modlimy. Na górę miało możliwość wejść niewiele osób, warto więc skorzystać z okazji i zwiedzić częstochowską archikatedrę od zupełnie innej strony. Zapraszamy więc na kolejne „Sierpniowe wieczory z archikatedrą”, które odbywać się będą w każdą niedzielę sierpnia, a także w poniedziałek, 15 sierpnia.

Z kolei w dzień uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, 15 sierpnia, duszpasterze archikatedry zapraszają wiernych do wspólnej modlitwy Apelem Jasnogórskim o 21:00. Następnie wszyscy chętni będą mogli udać się także na taras widokowy, by podziwiać miasto nocą.

LN

Galeria: Radio Fiat

Pierwszy sierpniowy wieczór z archikatedrą za nami

Skip to content