Caritas Archidiecezji Częstochowskiej zaprasza chętnych na spotkanie wolontariuszy. Każdy, kto chciałby dołączyć do sztabu może to zrobić 11 sierpnia. W programie przewidziane są nie tylko informacje dotyczące wolontariatu, ale również integracja oraz poczęstunek.

O szczegółach spotkania mówi Sofia Miezientseva z częstochowskiej Caritas:

– Centrum Wolontariatu częstochowskiej Caritas (które znajduje się w budynku przy ul. Staszica 14) zaprasza na spotkanie wolontariuszy Caritas Archidiecezji Częstochowskiej oraz wszystkich, którzy chcieliby do tego grona dołączyć. W programie będzie spotkanie z koordynatorem Centrum Wolontariatu, herbata, kawa i ciasteczka. Oczywiście wszystko w bardzo miłym towarzystwie. Wolontariusze Caritas podzielą się z uczestnikami spotkania swoim doświadczeniem.

Dla wolontariuszy oraz tych, którzy pragną nimi zostać przygotowano też szkolenie z zakresu komunikacji. Na spotkanie zaproszeni są więc wszyscy zainteresowani działalnością pomocową, szerzącą misję Caritas.

Warto jednak pamiętać, że wolontariuszem może zostać ten, kto spełni pewne warunki:

– Musi być to osoba, która ukończyła 14 rok życia. Oczywiście musi wyrazić swoją zgodę na zostanie wolontariuszem Caritas. Jeśli osoba jest niepełnoletnia, musi uzyskać zgodę na bycie wolontariuszem od swoich rodziców.

Spotkanie wolontariuszy odbędzie się 11 sierpnia o godz. 11.00 w siedzibie częstochowskiej Caritas przy ul. Staszica 14.

ABK

Skip to content