Tydzień Biblijny w Poczesnej

Tydzień Biblijny/fot. parafia św. Jana Chrzciciela w Poczesnej

W jaki sposób lepiej poznać Boga? Słuchać Jego głosu przez czytanie Pisma Świętego. Do podjęcia tej inicjatywy Kościół zachęca nas przez XIII Tydzień Biblijny, który w tym roku rozpocznie się już 18 kwietnia. Przeżywany w różnych miastach Polski wskazuje na istotę rozbudzania prawdziwej wiary, która rodzi się ze słuchania Słowa Bożego. Wiele ciekawych działań duszpasterskich podejmie również parafia św. Jana Chrzciciela w Poczesnej.

– Chcemy pokazać wiernym, że czytanie Biblii otwiera serce na działanie Chrystusa – mówi ks. Michał Pierzchała wikariusz parafii św. Jana Chrzciciela w Poczesnej:

– Czasem pojawiają się pytania – jak właściwie czytać Pismo Święte? Czy otworzyć je w przypadkowym miejscu? Chcemy zrobić więc instruktaż czytania Biblii. W najbliższą niedzielę przed każdą Mszą św. (przez 15 min) będziemy wspólnie czytać Słowo Boże. Będzie też chwila czasu na refleksje dotyczące danego fragmentu. Następnie wejdziemy w przestrzeń eucharystyczną.

18 kwietnia to również Dzień Narodowego Czytania Pisma Świętego. Z tej okazji wierni zaproszeni są do udziału także w internetowym konkursie „Moja Rodzina czyta Pismo Święte”:

– Pragniemy zachęcić do tej inicjatywy całe rodziny. Dzieci, rodziców, dziadków… Aby spędzili wspólnie czas, podczas czytania Pisma Świętego czy odmawiania Różańca św.

Fotografie należy wysyłać na adres: parafiapoczesnakonkursy@gmail.com do 22 kwietnia bieżącego roku. Wykonawcy najciekawszych zdjęć zostaną nagrodzeni.

ABK

Skip to content