Parafia św. Zygmunta w Częstochowie włącza się w akcję pomocy osobom starszym i chorym, które ze względu na pandemię koronawirusa nie powinny wychodzić z domów lub ograniczyć te wyjścia do minimum.
– Rozpoczęliśmy akcję informacyjną skierowaną do seniorów, osób przewlekle chorych, tych, które maja kłopot z wyjściem z domu – mówi ks. Jacek Marciniec, proboszcz parafii. – Póki co, na stronie parafialnej i facebooku oraz przez ulotki, które rozklejamy na klatkach schodowych w kamienicach i blokach na terenie naszej parafii, chcemy powiedzieć seniorom, że są dla nas ważni, że zapewniamy o naszej modlitwie, ale udostępniamy tam też numery telefonów by dzwonili, jeżeli chodzi o pomoc. Teraz czekamy na odzew. Jednocześnie zrobiliśmy taka grupę, gdzie mogą zgłaszać się wolontariusze, którzy byliby chętni, z takim specjalnym upoważnieniem od proboszcza, wybrać się do seniorów i pomóc im, jeżeli takie zgłoszenie wpłynie.
Osoby, które potrzebują pomocy np. w robieniu zakupów lub załatwianiu pilnych spraw proszone są o kontakt pod nr telefonu 661092239 (kancelaria parafialna) lub 501264627 (ksiądz proboszcz).

ZD

Skip to content