W czwartek, 16 marca, czyli trzeci czwartek miesiąca, wierni parafii św. Marcina w Kłobucku spotkali się na comiesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu. Zebrani w świątyni modlili się między innym w intencjach swojego miasta, rodzin oraz dobrego przeżycia trwającego Wielkiego Postu.

Czwartkowemu nabożeństwu przewodniczył wikariusz parafii św. Marcina, ks. Paweł Caban, który zauważył, że okres przygotowania do świąt Zmartwychwstania Pańskiego to szczególny czas próby naszej wiary:

Wielki Post w Świętym Marcinie jest bardzo owocny i pełen różnych wydarzeń. Wśród nich nasze comiesięczne czuwanie i adoracja, uwielbienie – Duchowa Odnowa Kłobucka. Dzisiaj zgromadziliśmy się i modliliśmy w duchu ewangelii o domu zbudowanym na skale, o fundamentach, które są na prawdziwym kamieniu zbudowane z silnym solidnym. Tak, jak obserwuje Wielkie Posty to zawsze coś się dzieje, zawsze jest jakieś wydarzenie. Najpierw była pandemia nie można było do kościoła chodzić. W tym roku znowu różne medialne te i owe sprawy. Zawsze w Wielkim Poście – to jest taki szczególny czas kiedy nawałnice zła chcą się do naszej wiary dobrać.

Najbliższe tygodnie to wiele zaplanowanych wydarzeń. Wśród nich między innymi rekolekcje, o których więcej opowiedział ks. Paweł:

Drogą Krzyżową o 17:15 rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi dla nas ksiądz doktor Grzegorz Szumera – były rektor, obecnie wykładowca Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego i Niższego Seminarium. Serdecznie zapraszamy, wszystkie informacje na naszych mediach społecznościowych, na Facebooku oraz na stronie internetowej.

Już w następny czwartek, 23 marca duszpasterze kłobuckiej parafii wraz z radą parafialną zapraszają do udziału w kolejny spotkaniu katechezy kerygmatycznej w ramach inicjatywy „Czwartki z Wiarą”. Z kolei za dwa tygodnie ulicami Kłobucka przejdzie tradycyjna Droga Krzyżowa.

Galeria fot. Radio Fiat

Skip to content