Z modlitwą za za zmarłych biskupów

Każdego roku w Dzień Zaduszny odprawiana jest uroczysta Msza św. w krypcie na Cmentarzu Kule w intencji zmarłych biskupów pomocniczych Archidiecezji Częstochowskiej.

Tegorocznej Eucharystii przewodniczył bp Andrzej Przybylski, który powiedział, że w dniu Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych szczególnie należy pamiętać o tych, którzy poświęcili swoje życie na głoszenie Ewangelii.

– Mam tu na myśli pasterzy diecezji, biskupów i księży. My, duchowni nie zakładamy własnych rodzin, dlatego też bardzo liczymy na to, że po naszej śmierci będzie miał się kto za nas modlić. Tym bardziej że tak jak inni ludzie, jesteśmy grzesznikami. W kryptach kaplicy na Kulach mieszczą się groby biskupów pomocniczych naszej diecezji, wprawdzie nie wszystkich, ale przynajmniej tych ostatnich. W ich osobach chcemy podziękować wszystkim księżom i duchownym – mówił bp Andrzej Przybylski.

W homilii bp Andrzej Przybylski dziękował Bogu za posługę biskupów pomocniczych diecezji częstochowskiej.

– […] Dziękuję i modlę się za posługę pierwszego pomocniczego biskupa Antoniego Zimniaka, którego grób znajduje się na cmentarzu św. Rocha. Chcemy też dziękować za bp. Stanisława Czajkę, będącego przez moment administratorem naszej diecezji. Jego grób jest w kryptach Katedry. M.in. to przez jego ręce, jako współkonsekratora był wyświęcony Stefan Wyszyński. Dziękujemy Bogu również za trzech biskupów, których groby znajdują się w kryptach tego cmentarza. Mówię tu o bp. Franciszku Musielu, bp. Tadeuszu Szwagrzyku oraz bp. Miłosławie Kołodziejczyku […] – wymieniał bp Andrzej Przybylski.

Tego samego dnia w Archikatedrze Świętej Rodziny o godz. 18:00 będzie również sprawowana Msza Św. za zmarłych biskupów częstochowskich pod przewodnictwem bp. seniora Antoniego Długosza.

BNO

 

Skip to content