historia marii

W najbliższą sobotę, 25 lutego w Duszpasterstwie Akademickim Emaus odbędzie się kolejna projekcja filmowa z cyklu Ewangelizacyjne Projekcje Filmowe. Tym razem publiczność będzie mogła zobaczyć Historię Marii.

– Historia Marii to film oparty na faktach, który przedstawia portret głuchej i niewidomej od urodzenia Marie Heurtin, żyjącej we Francji pod koniec XIX wieku. Jej przypadek stał się głośny dzięki francuskiemu profesorowi Louisowi Arnouldowi, który w 1910 roku opublikował obszerne stadium na jej temat. Kolejną inspiracją reżysera była również Helen Keller, znacznie bardziej znana amerykańska odpowiedniczka Marie Heurtin, urodzona 5 lat później w Stanach Zjednoczonych, która utraciła wzrok i słuch w wieku 19 miesięcy – mówi Michał Rudnik – inicjator Ewangelizacyjnych Projekcji Filmowych.

Dzięki inicjatywie Ewangelizacyjnych Projekcji Filmowych raz w miesiącu jest okazja żeby zobaczyć coś niebanalnego i wartościowego, z dobrym przesłaniem. Ogromną zaletą seansów filmowych, zwłaszcza dla młodzieży, jest wstęp wolny. I pomyśleć, że tak duże wydarzenie zrodziło się w głowie jednego człowieka.

– Ewangelizacja przez film jest możliwa, gdybym nie był o tym przekonany to nie podjąłbym się takiego pomysłu na wyświetlanie religijnych filmów. Każda projekcja cieszy się dużym zainteresowaniem. Wszystkie miejsca są zapełnione i to jest najlepszy dowód na to, że mówienie o Bogu poprzez filmy udaje się – zauważa Michał Rudnik.

Wszelkie informacje dotyczące projekcji a także samych filmów jakie można zobaczyć podczas comiesięcznych spotkań znajdują się na stronie www.filmoweprojekcje.pl oraz na fb Filmowe Projekcje Ewangelizacyjne.

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content