Filharmonia Częstochowska rozpoczyna nowy sezon artystyczny

Po przerwie wakacyjnej Filharmonia Częstochowska zaprasza melomanów na inaugurację 78. sezonu artystycznego. 16 września zagra dla publiczności hiszpański pianista Martín García García – zdobywca m.in. nagrody specjalnej oraz III nagrody na zeszłorocznym Konkursie Chopinowskim. Początek wydarzenia o godz. 19.00.

– Koncert z pewnością będzie wyjątkowy – mówi dyrektor Filharmonii Częstochowskiej Adam Klocek, przybliżając jednocześnie dorobek artystyczny głównej gwiazdy wieczoru:

– Zapraszamy serdecznie na występ jednego z najlepszych pianistów na świecie. Laureat wielu prestiżowych konkursów w różnych krajach świata. Martin Garcia Garcia zagra w Częstochowie koncert F-moll, który wykonywał na Konkursie Chopinowskim.

W drugiej części koncertu będzie można usłyszeć muzykę symfoniczną Antonína Dvořáka. Nie będzie to ta najczęściej grywana symfonia – czyli IX ,,Z Nowego Świata”, ale VII Symfonia d-moll – przesycona duchem patriotycznym.
Kilka dni później, 18 września, filharmonia zaprasza melomanów na kolejne muzyczne wydarzenie, które poświęcone jest pamięci Ireneusza Kozery:

– W pierwszą rocznicę śmierci wybitnego i niezwykle zasłużonego dyrektora Filharmonii Częstochowskiej Ireneusza Kozery zapraszamy serdecznie na koncert kameralny. Wydarzenie rozpocznie się 18 września o godz. 12.30 po Mszy św. na cmentarzu Kule.

Więcej informacji na temat koncertu, inauguracji nowego sezonu, a także innych wydarzeń artystycznych znaleźć można na stronie internetowej Filharmonii Częstochowskiej.

Posłuchaj rozmowy z dyrektorem Filharmonii Częstochowskiej Adamem Klockiem.

ABK

Skip to content