Jubileusz pracy artystycznej Iwony Chołuj

_iwona_choluj_fot_piotr_dlubak

Aktorka częstochowskiego Teatru im. Adama Mickiewicza świętuje jubileusz 20-lecia pracy artystycznej. Patrząc na Iwonę Chołuj, trudno uwierzyć, że to jej święto.
– Iwona Chołuj związała się z Częstochową w 1996 roku i nieprzerwanie jest tutaj z nami na różnych polach. Iwona nie tylko grywa na scenach Teatru imienia Mickiewicza, właściwie gra bardzo często, bo jest obsadzana od spektakli dramatycznych, po komedie, bajki, więc jest to aktorka zdecydowanie wszechstronna i o wielkich zdolnościach i bardzo dużo umiejętnościach. Jest doceniana przez reżyserów, czego dowody wciąż otrzymujemy. Jest również osobą bardzo twórczą, bo Iwona udziela się także w Częstochowie w różnych ruchach, zwłaszcza muzycznych. Jest aktorką śpiewającą i to pięknie śpiewającą, ma na swoim koncie płyty, wciąż marzy o projektach muzycznych – postać aktorki przedstawia Joanna Karkoszka-Toborek z Działu Promocyjno-Literackiego częstochowskiego teatru.
“Nie tylko dziewczyna” – koncert pod takim tytułem odbędzie się 18 marca w ramach obchodów jubileuszu. Na scenie Teatru im. Mickiewicza wystąpią m.in. Olek Klepacz, Marta Honzatko, Michał Rorat i oczywiście Iwona Chołuj.
Początek muzycznego wieczoru o godz. 19.00. Bilety do nabycia w kasie teatru.

KK

for. Piotr Dłubak
źródło: fot: teatr-mickiewicza.pl

Skip to content