Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie będzie miejscem prezentacji kilkuset „smoczych portretów” narysowanych, namalowanych, wykonanych przez: artystów, dziennikarzy, aktorów, muzyków, sportowców, dzieci, więźniów i wiele innych osób.

Prace powstawały jako odzew akcji charytatywnej „Polowanie na smoka” na rzecz Hospicjum Dziecięcego w Częstochowie przy ul. Krakowskiej 45A.

Miejska Galeria Sztuki udostępniła miejsce dla wszystkich wspaniałych smoków. W jednej z naszych sal zrobi się smocza jama tylko dlatego, aby wszyscy zwiedzający mogli zobaczyć dzieła, które będą podlegać licytacji – mówi dyrektor Miejskiej Galerii Sztuki, Anna Paleczek-Szumlas.

Jak informuje Anna Paleczek-Szumlas do akcji przyłączyli się także częstochowscy artyści. Efekty będzie można oglądać w Miejskiej Galerii Sztuki przez 10 dni.

Przez 10 dni będziemy pokazywać różnego rodzaju smocze piękności. Zapraszam już w środę, 25 września o godzinie 18.00. Datki na hospicjum będzie można wpłacać w kasie, która znajduje się w holu galerii. Zachęcam wszystkich ludzi dobrej woli i zapraszam serdecznie – dodaje dyrektor.

Wstęp na wystawę jest wolny!

KF

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content