Konkurs i koncert z okazji 230. rocznicy Konstytucji 3 Maja

Jan Matejko – Konstytucja 3 Maja/źródło: gov.pl

Trwają przygotowania do patriotycznego koncertu z okazji 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Organizowany wspólnie przez poseł Lidię Burzyńską oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Mykanowie koncert ma poprzedzić konkurs plastyczny.

Skierowany jest on do uczniów klas IV-VIII wszystkich szkół podstawowych powiatu częstochowskiego, a jego zadaniem jest promowanie wspomnianego koncertu. Prace z nim związane należy przesyłać do 29 marca na adres Biura Poselskiego w Częstochowie.

– Plakat w dobie, gdzie uczniowie siedzą w domach, będzie przypominał o takiej rocznicy i zachęci innych do słuchania tego koncertu. W konkursie świetnie poradzą sobie dzieci uzdolnione plastycznie i informatycznie. Wszyscy włodarze powiatu wyrazili chęć, by reprezentować ich gminę na tym koncercie. Plakat zwycięzcy będzie wydrukowany i rozpropagowany we wszystkich ośrodkach kultury, gminach i szkołach. Oprócz tego po koncercie będzie też wystawa, którą będzie można zobaczyć na portalach społecznościowych – mówiła poseł Lidia Burzyńska.

W koncercie z okazji 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja wystąpią przedstawiciele wszystkich gmin powiatu częstochowskiego. Każda z nich ma możliwość wystawienia jednego reprezentanta (solistę, chór lub orkiestrę), który wykona dowolną pieśń patriotyczną.

– Niestety nie możemy organizować koncertu z udziałem publiczności, nad czym bardzo ubolewamy. Na pewno ucieszyłby się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców całego powiatu. Liczymy, że przyjadą do nas nie tylko wokaliści, ale i całe grupy – wyrażała nadzieję Adriana Moroń, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Mykanowie.

Nagrania przygotowanych utworów odbędą się 13 i 14 marca w sali widowiskowej GOKiS w Mykanowie. Premiera koncertu zaplanowana jest na 3 maja na stronie gokmykanow.pl. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Europoseł Jadwiga Wiśniewska. Szczegóły konkursu plastycznego na stronie internetowej poseł Lidii Burzyńskiej.

BNO

Skip to content