Chór Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum zaprasza do wysłuchania „Muzyki w Świątyniach”. Tym razem artyści wystąpią w Sanktuarium Matki Bożej Truskolaskiej. Początek koncertu już 12 października o godz. 18.00.

„Muzyka w Świątyniach” to cykl wydarzeń, organizowanych na terenie Częstochowy i okolic już od kilku lat. – Do tej pory melomani słuchali śpiewu Collegium Cantorum m.in. w takich miejscach jak: Sanktuarium św. Antoniego z Padwy, kościół św. Zygmunta, czy Dolina Miłosierdzia – mówi dyrygent chóru Janusz Siadlak:

– Cykl „Muzyka w Świątyniach” odbywa się od 2018 roku, chociaż pierwsza „jaskółka” pojawiła się już w 2010 roku. Celem jest pokazanie świątyń oraz przypomnienie o ich historii. Dr Juliusz Sętowski opowiada nam historię, do tego dochodzi gra świateł oraz przepiękna muzyka.

Chór Filharmonii Częstochowskiej prezentuje w czasie koncertów repertuar zarówno artystów polskich, jak i zagranicznych. 12 października czeka więc na melomanów kolejny przystanek wyjątkowej muzycznej podróży, połączonej z pięknem sacrum:

– Rozszerzamy nasze działania także o koncerty poza Częstochową, ponieważ mamy w okolicy wiele pięknych, zabytkowych kościołów. W związku z tym 12 października wystąpimy w Truskolasach, a 13 października w Sanktuarium w Dankowie. Myślę, że przygotowany przez nas program, dopełni wspaniałą architekturę świątyń.

Wszystkie wydarzenia z cyklu „Muzyki w Świątyniach” objęte są patronatem medialnym Radia Fiat.

ABK

Skip to content