Częstochowianka Marta Dunal zaprezentowała wystawę „Nad powierzchnią”. Obrazy są odzwierciedleniem emocji artystki oraz świata, w którym żyje. Kolorowe prace można obejrzeć w Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater.

Marta Dunal to rysowniczka, autorka instalacji, rzeźb i obiektów użytkowych. Studiowała na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Architektury Wnętrz. W swojej twórczości zgłębia proces powstawania dzieła, łącząc swoje serie rysunkowe z formami powstałymi wirtualnie, przetwarzane z kolei na systemy budowane w rzeczywistości. Jak mówi Marta Dunal – wystawa „Nad powierzchnią” to kolorowe abstrakcje, w których zawarte są różne emocje, także otaczającego świata.

– Wystawa „Nad powierzchnią” koncentruje się wokół tematu bardzo mi bliskiego. W obrazach ukrywam swoje emocje. Gdy wyłaniają się, biorę do ręki pędzel i chcę je odczarować. W różny sposób też je przemalowywuję. W ten sposób eksploruję świat ponad myślami, świat efemeryczny, czasami niezrozumiały i nieuchwytny, a z drugiej strony wielobarwny i pozytywny.

Jak dodaje Robert Sękiewicz, z Galerii Ośrodka Promocji Kultury „Gaude Mater”, obrazy Marty Dunal są bardzo dekoracyjne, a rozwiązania kolorystyczne mogą zachwycić niejednego widza.

– To są malarskie abstrakcje. Nie znamy tytułów tych prac, ale jeśli chodzi o wartości plastyczne, to obrazy są doskonale namalowane. Mają swój klimat, światło, swoją ekspresję. Na wystawie zobaczą Państwo prace bardziej ekspresyjne, jak i stonowane, nastrojowe, spokojne.

Wystawa „Nad powierzchnią” prezentowana będzie do 19 marca w Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater.

ABK

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content