„Czy to bajka, czy nie bajka. Myślcie sobie, jak tam chcecie. A ja przecież wam powiadam: Krasnoludki są na świecie”. Częstochowski Teatr Tańca zaprasza na muzyczną wersję „Sierotki Marysi” w reżyserii, choreografii i scenografii Włodzimierza Kucy. Premiera odbyła się 6 listopada w Klubie Politechnik.

Widowisko to taneczna opowieść na podstawie bajki Marii Konopnickiej, stworzone przede wszystkim z myślą o najmłodszych widzach. Do obejrzenia spektaklu, zarówno dzieci, jak i dorosłych zaprasza Beata Sobczak-Kuca z Częstochowskiego Teatru Tańca:

– Sierotka Marysia na pewno ma bardzo dobre serduszko. Zaskoczyły mnie pytania naszych najmłodszych tancerzy, którzy martwili się o gąski. Mogę więc z radością powiedzieć, że będą one żyły długo i szczęśliwie. Oczywiście jest to zasługa dobrej Sierotki Marysi. Spektakl na podstawie bajki, ale jego twórca – Włodzimierz Kuca – dokłada również „coś” od siebie. Zapraszam serdecznie.

Próby do spektaklu rozpoczęły się już 2 lata temu, a przez sytuację epidemiczną i zakaz prowadzenia niektórych form działalności, zakończone zostały dopiero niedawno. Przez ten czas skład zespołu tancerzy zmieniał się, jednak za każdym razem młodzież pracowała intensywnie i wytrwale. O przygotowaniach do spektaklu mówią Julia Sokołowska oraz Julia Kaczmarzyk, czyli bajkowe krasnoludki:

– Przed samą premierą spotykamy się dosyć często, więc intensywnie nadrabiamy powstałe wcześniej braki. Spędzamy ze sobą wiele czasu, przez co się też integrujemy.

– Teraz próby odbywały się w Klubie Politechnik. Spotykaliśmy się na zajęciach również w siedzibie Teatru Tańca.

W rolę główną wciela się Martyna Fajer, dla której premierowy występ w Teatrze Tańca jest debiutem. Na scenie zobaczymy również Ewelinę Stolarską:

– Jestem w spektaklu Sierotką Marysią. Zajmuje się gąskami, w czym przeszkadza mi Lisek Sadełko. To mój pierwszy spektakl. Cieszę się, że dostałam taką szansę.

– Gram w spektaklu Liska Sadełko. To taki cwaniaczek, który ma „smaka” na pewne postaci w spektaklu. Występowanie przed widzem, dawanie mu tej emocji i radości jest wspaniałe.

Premiera najnowszego spektaklu Częstochowskiego Teatru Tańca odbyła się 6 listopada w Klubie Politechnik. Kolejny spektakl już 7 listopada o godz. 17.00.

ABK

Skip to content