Sola Musica w niedzielne, sierpniowe wieczory

Od 1 sierpnia, po rocznej przerwie wystartuje w Częstochowie VII Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej SOLA MUSICA.

Beata Młynarczyk, kierownik artystyczna wydarzenia zdradza, co będzie motywem przewodnim VII edycji Festiwalu:

Takim jego mottem, motywem przewodnim, spójnikiem jest czas. Bo rzeczywiście czas szybko ucieka. Minął nam ten rok bez festiwalu dość szybko. Poza tym program festiwalu w taki sposób się ułożył, że motyw czasu będzie w nim mocno wyeksponowany.

Festiwal będzie się składał z trzech koncertów, odbywających się w trzy pierwsze niedziele sierpnia. Jak zapowiada Beata Młynarczyk, podczas festiwalu będziemy mogli usłyszeć nie tylko organy:

W tym roku organy zabrzmią z instrumentami smyczkowymi. W koncercie finałowym z instrumentem dętym. Staramy się bowiem również o to, żeby szeroko prezentować instrumentarium. Oczywiście organy jak najbardziej chcemy naszej publiczności zaprezentować, choć profil festiwalu jest tak szeroki, że również koncerty kameralne bez udziału organów tradycyjnie znajdują w nim miejsce.

Wszystkie koncerty odbędą się w kościele ewangelicko-augsburskim w Częstochowie, przy ul. Śląskiej 20. Organizatorzy zapraszają w niedziele 1., 8. i 15. sierpnia, na godz. 17:00. Wstęp na koncerty jest bezpłatny.

Źródło: Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie
Skip to content