Dzisiejszego dnia wszystkie rozgłośnie radiowe zapewne świętują, ponieważ 13 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Radia.

Mimo, że radio ma już ponad 100 lat, to dopiero w 2011 roku UNESCO ustanowiło na wniosek Hiszpanii Światowy Dzień Radia. Święto ma promować tę dziedzinę mediów i podkreślać jej znaczenie we współczesnej historii. Tegoroczne hasło obchodów święta zaproponowane przez Polski Komitet do spraw UNESCO brzmi: “Radio, dialog, tolerancja i pokój”. Zastępca dyrektora Radia Fiat, Aleksandra Mieczyńska wskazuje na jeszcze jedną, istotną rzecz, na którą, trzeba zwrócić uwagę:

Myślę, że wszystko to jest obecne, natomiast dodałabym jeszcze jedno słowo: prawda. Radio bez prawdy nie może istnieć, funkcjonować może, ale pojawia się wówczas pytanie o przekaz, o to, co będzie mówiło do innych. Radio Fiat jest radiem diecezjalnym z misją ewangelizacyjną. W tym radiu mówienie prawdy o Bogu jest podstawową zasadą, a że media mogą być używane we wszystkich przestrzeniach życia społecznego, także w życiu Kościoła, to jest rzecz fantastyczna. Bardzo się cieszę, że jesteśmy jej częścią.

Z okazji Światowego Dnia Radia przeprowadziliśmy sondaż wśród mieszkańców Częstochowy pytając ich o to, czy słuchają radia, a także o ich medialne preferencje. Mieszkańcy naszego miasta, zwłaszcza kierowcy, cenią sobie medium radiowe, znacznie bardziej, niż telewizję.

Wszystkim radiowcom i słuchaczom życzmy wszystkiego najlepszego!

KF

Skip to content