II Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Podróże po Polsce”

Zespół Szkół Specjalnych nr 28 w Częstochowie oraz Fundacja Misja Specjalna zapraszają do udziału w II Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Podróże po Polsce”. Projekt trwać będzie do 31 maja 2022 r. Spotkanie szkół z całej Polski, które realizują przez rok zadania konkursowe odbędzie się w czerwcu. Więcej o szczegółach projektu mówi Katarzyna Pulcer, pedagog szkolny w Zespole Szkół Specjalnych:

W projekcie biorą udział szkoły specjalne i to one właśnie wykonują zadania z branży takiej kulinarnej, modowej, fotograficznej, plastycznej. Podsumowujemy i w tym roku również zamierzamy przyznać tytuł Ambasadorów Regionu. Każda szkoła reprezentuje inny region Polski i prezentuje, takie swoje osiągnięcia piękne miejsca, piękne rzeczy związane ze swoim regionem.

Co miesiąc każda szkoła realizuje jeden element projektu. Tych elementów jest pięć.

Na przykład jednym z elementów jest moda, ale inspirowana tradycją danego regionu. Czyli uwspółcześniona moda, ale z elementami ludowymi danego regionu. Jeżeli chodzi o potrawy, jest to drugi element, na przykład w tym roku zaproponowaliśmy szkołom prezentację deserów z danego regionu. Czyli staramy się żeby co roku był inny temat, ale zawsze związany z tradycją i kulturą danego regionu. – dodaje.

Każde z zadań może wykonać inna grupa dzieci lub młodzieży wchodząca w skład drużyny. Regulaminy poszczególnych zadań będą dostępne na blogu projektu.

KKO

Skip to content