Kula i drzewa – wernisaż wystawy w Olsztynie

30 kwietnia o godz. 16.00 na rynku w Olsztynie, przy słonecznej pogodzie, odbył się wernisaż wystawy plenerowej autorstwa dr. Radosława Skóry, organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury. Przed oficjalnym otwarciem wystawy, zgromadzeni goście mogli posłuchać muzyki na żywo.

Edyta Śliwczyńska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Olsztynie, mówi więcej szczegółów na temat wystawy oraz zaprasza do jej odwiedzenia:

– Zapraszam do Olsztyna na wystawę plenerową, która składa się z czterech sporych obiektów: kuli oraz trzech drzew. Wystawa przyjechała do nas z Lublina, wraz z artystą, będącym doktorem sztuki oraz wykładowcą uniwersyteckim. Pomysł zaproszenia zrodził się poniekąd spontanicznie, chociaż nie do końca, ponieważ tradycja wystaw plenerowych w Olsztynie jest dosyć długa. Przewinęło się tutaj sporo znanych nazwisk ze świata artystycznego, jak również okazało się, że tropy z Olsztyna do Lublina są całkiem blisko siebie, dlatego kula znalazła się u nas. Myślę, że obiekt jest na tyle ciekawy, że będzie intrygował wszystkich przez całe wakacje oraz dostarczał wielu wrażeń.

Dr. Radosław Skóra przybliża symbolikę swoich prac oraz zdradza czym się inspirował podczas tworzenia:

– Mamy kule i drzewa, kula to symbol swego rodzaju mojej sfery bezpieczeństwa, zależało mi, aby ta rzeźba była miejscem, które chroni w środku, ale poprzez swoje popękania zapraszała do środka, by odkryć tajemnicę kryjąca się w środku. Jeśli chodzi o rzeźby drzew, które składają się na cały cykl pod takim właśnie tytułem „drzewa”, to symbolizują one relikty zapomnianej przyrody, każda z nich przedstawia widziane przeze mnie drzewo, które znałem i można to nazwać takim antypomnikiem działalności człowieka.

Po oficjalnym przecięciu wstęgi dokonanej przez burmistrza Tomasza Kucharskiego i autora wystawy, na gości czekał słodki poczęstunek.

EG
Galeria: Radio Fiat

Kula i drzewa – wernisaż wystawy w Olsztynie

Skip to content