Posesja_2

 

Położona w miejscowości Bukowno posesja Agnieszki i Artura Prusów okazała się najpiękniejszą wśród zgłoszonych do gminnego konkursu. Już drugi raz Gmina Olsztyn zorganizowała rywalizację, mającą zachęcić mieszkańców do dbania o swoje ogrody, a jednocześnie sprawić, by okolica piękniała.

Konkurs ma zasięg gminny, ale zorganizowano go we współpracy ze Śląskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Częstochowie. Wystarczyło zgłosić chęć udziału do Urzędu Gminy, aby powołana przez Wójta Tomasza Kucharskiego komisja pojawiła się, by ocenić posesję. Przedmiotem oceny było ogólne wrażenie i porządek, w tym: różnorodność roślin, estetyka budynków, architektura wypoczynkowa, oryginalne rozwiązania, elementy wyróżniające, rozwiązania ekologiczne, itp.

Zachęcam do udziału w konkursie, ale przede wszystkim do dbania o estetykę swoich posesji i najbliższego otoczenia. Wspólne działania zapewne przyczynią się do standardu życia mieszkańców i przyjemnego wypoczynku w turystycznej gminie Olsztyn – nakłaniał do udziału w rywalizacji Tomasz Kucharski, wójt Gminy Olsztyn.

Posesje oceniła Komisja Konkursowa w składzie: Danuta Tomza – konsultant Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Częstochowie, Marzena Płatek – kierownik Referatu Ochrony Środowiska, Monika Kosielak i Paulina Bartkowiak z Referatu promocji i turystyki w Urzędzie Gminy Olsztyn. Zdobywcy I, II i III miejsca otrzymali leżaki promocyjne z logo Gminy Olsztyn. Właściciele pozostałych posesji, zgłoszonych do konkursu otrzymali natomiast nagrody pocieszenia.

Info: własne, Urząd Gminy Olsztyn

foto: UG Olsztyn

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content