Otwarcie wystawy Joanny Turek “Usłyszeć naturę”

Wczoraj (sobota, 25 marca) w Galerii Miejskiego Domu Kultury w Radomsku uroczyście otwarto wystawę Joanny Turek zatytułowaną “Usłyszeć naturę”.

Joanna Turek jest absolwentką Zespołu Szkół Plastycznych w Katowicach, który ukończyła 2014 roku z wyróżnieniem na specjalizacji jubilerskiej. Obecnie jest studentką trzeciego roku Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Teresy Kotkowskiej-Rzepeckiej. Od najmłodszych lat Joanna komunikowała się ze światem za pomocą obrazu. Rysunek i malarstwo stały się podstawową formą jej ekspresji, ponieważ od urodzenia jest osobą niesłyszącą. W jej twórczości wybrzmiewa zachwyt nad naturą i pejzażem. Jak mówi autorka prac, poprzez sztukę odkrywa siebie jak i otaczający ją świat, a malarstwo jest swoistą formą jej religijności.

Wystawę można oglądać do końca marca w galerii MDK.

 

 

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content