W sobotę, 9 września, w Galerii Miejskiego Domu Kultury w Radomsku odbył się wernisaż wystawy prac autorstwa Jana Rafała Sedlaczka.

Sedlaczek urodził się w Łodzi, jednak jego miejscem na ziemi jest wieś Janów koło Zelowa. Swoje pierwsze studia ukończył na Wydziale Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego, gdzie uzyskał tytuł magistra geografii. Ponieważ już od dzieciństwa interesował się malarstwem, podjął się również studiów artystycznych w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, otrzymując tym samym tytuł magistra sztuki.

Inspirację dla twórczości czerpie przede wszystkim z natury, przeważanie są to motywy z otaczającej go przyrody. Sedlaczek swoje obrazy wykonuje używając farb akrylowych nanoszonych na płótno za pomocą szpachli. W skład jego dzieł wchodzą również rzeźby w kamieniu i drewnie. Niektóre z nich znalazły swoje miejsce w ogrodzie koło domu, tworząc ekspozycję rzeź plenerowych.

– Dziękuję wszystkim, którzy znaleźli czas, aby obejrzeć moje prace. Nie będę mówił zbyt wiele o mojej wystawie, ponieważ zachowuję tradycję – minimum słów, maksimum kolorów i obrazów. Trudno powiedzieć o czymś, co już zostało opowiedziane, bo to są już opowieści. Reszta to interpretacje i państwa opinie – mówił do zebranych artysta.

Wystawę dzieł Jana Rafała Sedlaczka można oglądać w Galerii MDK do końca miesiąca.

 

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content