W minioną sobotę, 11 marca, sąd tymczasowo aresztował dwóch radomszczan w wieku 27 i 20 lat, którzy dokonali rozboju na swoim młodszym koledze.

Zawiadomienie w tej sprawie policjanci przyjęli 5 marca od jednego z rodziców 15-letniej ofiary. Ze wstępnych informacji przekazanych przez chłopaka wynikało, że 4 marca bieżącego roku nieznany mu sprawca napadł na niego, pobił i zabrał telefon. 15-latek trafił wówczas do szpitala. Policjanci nieustannie analizowali zbierany materiał dowodowy ze względu na pojawiające się nieścisłości w zeznaniach chłopaka. W rezultacie okazało się, że 15-latek kłamał i na własne potrzeby zmieniał zeznania i wersje zdarzenia. Chciał w ten sposób chronić sprawców rozboju, z którymi feralnego wieczoru przebywał. Jak ustalili śledczy, w jednym z radomszczańskich mieszkań pomiędzy pokrzywdzonym a jego starszymi kolegami doszło do sprzeczki. Następnie napastnicy pobili 15-latka, ukradli mu telefon i wyrzucili z mieszkania. W toku postępowania policjanci odzyskali telefon i przekazali go prawowitemu właścicielowi. Obaj napastnicy do policyjnego aresztu trafili 10 marca. Za rozbój grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Przy czym sąd w stosunku do 27-latka może zwiększyć wymiar kary, ponieważ działał on w tzw. warunkach recydywy.

Źródło: KPP Radomsko

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content