Uroczystą Mszą św., sprawowaną 28 maja w parafii św. Lamberta w Radomsku rozpoczęły się XVIII Radomszczańskie Dni Rodziny. Eucharystii przewodniczył ks. Jarosław Grabowski, wykładowca Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej, który do licznie zgromadzonych wiernych wygłosił homilię. Zwrócił w niej uwagę na hasło tegorocznych Dni: „Kryzys małżeństwa czy małżonków?”, ale i na uroczystość przeżywaną dziś w Kościele:

– Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego to idealna okazja, przywilej do tego, aby świętować w rodzinie jaką jest Kościół, ale i naszych rodzinach, małżeństwach. Jako ludzie wiary jesteśmy zaproszeni do świętowania, do dzielenia się radością z innymi. Dziś przypominamy sobie podstawową prawdę, że celem naszej ludzkiej pielgrzymki jest niebo – zaznaczał kaznodzieja.

Radomszczańskie Dni Rodziny to wielkie święto wszystkich rodzin, małżeństw. W czasie Eucharystii przedstawiciele Domowego Kościoła wyrazili swoje podziękowania za nie tylko okolicznościowe wydarzenia na rzecz rodzin, ale stałą formację i troskę o dobro pierwszego Kościoła każdego człowieka jakim jest własnie rodzina.

– 3 czerwca 1991 roku w Kielcach Ojciec Święty Jan Paweł II powiedział do rodzin: “Ten kryzys nie ominął rodziny, polskiej rodziny, dlatego jest przedmiotem szczególnej wrażliwości i troski Kościoła”.  Drodzy duszpasterze, serdecznie dziękujemy za to, że towarzyszycie nam w naszych zmaganiach z kryzysem w małżeństwie i rodzinie – mówili małżonkowie.

W inauguracji Radomszczańskich Dni Rodziny wzięli udział m.in.: posłowie na Sejm RP, władze miasta i powiatu oraz przedstawiciele organizacji pro-life. Msza św. otwierająca Dni w Radomsku rozpoczynała też tegoroczny Marsz dla Życia i Rodziny, który przeszedł ulicami Radomska.

AS

fot. MS

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content