Rozbudowa budynku garażowego OSP w Mstowie

źródło fot.: www.mstow.pl

W wyniku rozstrzygnięcia postępowania przetargowego podpisana została umowa na rozbudowę i przebudowę istniejącego budynku garażowego OSP w Mstowie. Umowę podpisał Wójt Tomasz Gęsiarz oraz przedstawiciel Wykonawcy.
Przedmiotem zamówienia jest „Budowa garaży dla OSP Mstów”. Obecnie teren przy ul. Partyzantów w Mstowie jest zabudowany jednym parterowym budynkiem garażowym, niepodpiwniczonym, usytuowanym w narożniku działki. Składa się on z dwóch brył zróżnicowanych wysokościowo, które były wybudowane w różnych okresach czasu. Projekt obejmuje rozbudowę budynku w kierunku północnym o trzy nowe stanowiska garażowe dla samochodów OSP, nadbudowę ścian kolankowych (wraz z przebudową obiektu istniejącego) – w dostosowaniu do nowego układu funkcjonalnego. W budynku przewidziano część magazynową na sprzęt pożarniczy oraz socjalno-sanitarną (szatnia, dyżurka, WC, umywalka, natrysk). Dodatkowo wybudowana będzie wiata od strony północnej.
Zakres inwestycji m.in.:
– rozbudowa budynku w kierunku północnym w poziomie parteru,
– przebudowa istniejącej części (w dostosowaniu do zaprojektowanej funkcji),
– montaż 3 bram garażowych na samochód ciężarowy (o wymiarach 4,0 m x 4,0 m podnoszonych elektrycznie) i 2 bram garażowych (o wymiarach 2,5m x 2,35m podnoszonych ręcznie),
– budowa wiaty na samochód bojowy od strony północnej,
– zagospodarowanie terenu (w tym: poszerzenie terenu utwardzonego na dojazd do bram garażowych). W skład zagospodarowania projektu wchodzą też: ciąg jezdny, ciągi piesze, opaska wokół budynku.
Po zrealizowaniu inwestycji przedmiotowy budynek będzie posiadał zwartą bryłę w rzucie poziomym w kształcie litery „T”.

źródło: www.mstow.pl

źródło fot.: www.mstow.pl
Skip to content