Sterowiec Zeppelin przeleci nad Częstochową

Z pewnością będzie to niecodzienny widok. Niemiecki producent części motoryzacyjnych ZF Friedrichshafen AG poinformował o planowanym przelocie sterowca Zeppelin nad województwem śląskim. Maszyna pojawi się również nad Częstochową.

Zeppelin ma długość 75 metrów, jego prędkość przelotowa wynosi 100 km/h i może się wznieść na wysokość 3000 m n.p.m. (wysokość przelotowa to ok. 300 m nad powierzchnią ziemi) – czytamy na stronie www.zf.com. Więcej informacji o wydarzeniu udziela Marta Surowiec, rzecznik prasowy ZF na kraje Europy Środkowo-Wschodniej:

W dniach od 11 do 16 września nad południową Polską będzie latał Zeppelin firmy ZF. Dla ZF, Zeppelin ma szczególne znaczenie, bo dzięki niemu w 1915 roku założono naszą firmę, której zadaniem była wtedy budowa lepszych przekładni do samolotów i pojazdów mechanicznych.

Sterowiec ma przelecieć nad Częstochową 12 września. W niedzielę z lotniska Katowice-Muchowiec, Zeppelin ZF będzie latał do Częstochowy. Pierwszy lot startuje o godz. 10:00, drugi o 12:30. Nad Częstochową sterowiec powinien być widoczny w godz. 11:00 – 11:30 oraz 13:30 -14:00.

Marta Surowiec podaje dokładną trasę Zeppelina:

Trasa Zeppelina ZF w Polsce rozpocznie się w sobotę 11 września w Katowicach. Tego dnia sterowiec będzie latał jeszcze nad Gliwicami. W kolejnych dniach, czyli 12 września, nad Częstochową, a 14 września nad Bielską-Białą i Czechowicami-Dziedzicami. We Wrocławiu będziemy obecni 15 i 16 września.

Oprócz tego, sterowiec przeleci również nad Czechami w dniach 17-18 września. Zawita m.in. nad Pragą.

Organizowany jest również konkurs dla studentów, w którym na rozdanie czeka 15 biletów na lot sterowcem Zeppelin. Konkurs trwa do 30 sierpnia. Szczegółowe informacje można znaleźć w regulaminie oraz w warunkach transportu i uczestnictwa.

Regulamin
Warunki transportu i uczestnictwa

WB

Skip to content