Uszkodzone trzy ogrodzenia, słupy energetyczne oraz jaguar

W sobotę 7 maja o godzinie 2.30 policjanci z Komendy Powiatowej w Radomsku zostali skierowani do miejscowości Kletnia, gdzie doszło do zdarzenia drogowego. Jak się okazało, nie była to zwykła kolizja.

Więcej o szczegółach zdarzenia mówi nadkomisarz Aneta Wlazłowska z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku:

29-letnia kierująca mercedesem A45 jadąc z Kamieńska w kierunku Gomunic nie dostosowała prędkości do warunków ruchu, straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w ogrodzenia trzech posesji, jaguara znajdującego się na terenie jednej z działek oraz słupy energetyczne zrywając przy tym napowietrzne linie. Kobieta wyszła z samochodu o własnych siłach, nie odniosła obrażeń ciała zagrażających jej życiu. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało w jej organizmie 0,8 promila alkoholu. Podczas rozmowy z mundurowymi tłumaczyła, że przebywając na imprezie pokłóciła się z partnerem i zdenerwowana wsiadła za kierownicę.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym będąc pod wpływem alkoholu lub innego środka podobnie działającego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. W tym przypadku kobieta musi liczyć się również z koniecznością naprawienia szkód, jakie wyrządziła.

KKO

Skip to content