Wraz z pojawieniem się za oknem jesiennej aury, koordynatorzy i wolontariusze Szlachetnej Paczki rozpoczęli przygotowania do tegorocznej edycji projektu. Z jakimi wyzwaniami i jakim zapotrzebowaniem będą się mierzyli w tym roku?

Kamil Głąb, koordynator Szlachetnej Paczki w Radomsku zachęca zarówno do zaangażowania się w działania jak i do zgłaszania potrzebujących rodzin:

Działać można zgłaszając się jako wolontariusz. Oczywiście jak najbardziej zachęcamy, bo poszukujemy cały czas wolontariuszy. […] Każdy może zgłosić rodzinę – sąsiad, kolega, koleżanka itd., no i wtedy idziemy do takiej rodziny i dowiadujemy się, co się u nich dzieje i jak możemy im pomóc. Domyślamy się, że w tym roku najczęstszą potrzebą będzie jednak węgiel na zimę.

Zaangażowanie w tak duży projekt, to nie tylko okazja do zrobienia czegoś dobrego dla innych. Jak przekonują uczestnicy, Szlachetna Paczka stwarza też możliwość zyskania wartościowych przyjaciół i nowych, pięknych wspomnień:

Zachęcam do pomagania sobie nawzajem i wspierania takich rodzin. To naprawdę fajna przygoda, piękne wspomnienia i momenty pełne wzruszeń, gdy te paczki razem z darczyńcami wręczamy takim rodzinom.

Co warto zaznaczyć, rodzina potrzebująca pomocy nie może zgłosić sama siebie. Szczegółowe informacje odnośnie tegorocznej edycji i udziału w niej dostępne są na stronie internetowej Szlachetnej Paczki.

Skip to content