Zabiegany dzień w Olsztynie

Już w najbliższą niedzielę 29 maja w Olsztynie odbędzie się wyczekiwany, jubileuszowy 25. Marszobieg, któremu towarzyszyć będzie Olsztyński Bieg Ekstremalny w trzech osłonach: „Jura Tor Tura”, „Jura Tor Tura Kids” oraz „Jura Cross”.

Udział w biegach mogą wziąć dosłownie wszyscy. Jak zawsze można pobiec, albo zrobić sobie przyjemny spacer.

– Pierwszy bieg to „Jura Cross” na dystansie 15 km, który odbędzie się na tym terenie po raz pierwszy. Drugi to „Jura Tor Tura”, czyli ekstremalny bieg z przeszkodami na dystansie 6 km. Znajdzie się w nim 30 przeszkód wykonanych przez organizatorów oraz naturalnych, takich jak skały, zamek, czy jaskinie. Trzecim biegiem będzie „Jura Tor Tura Kids”, skierowany do dzieci, który odbędzie się na błoniach restauracji „Spichlerz”. Tam znajduje się biuro zawodów, start i meta. Ostatnim będzie słynny 25. Marszobieg Olsztyński. Można tu biec lub iść z kijami. Tryb przebycia tego dystansu jest dobrowolny – mówił i zachęcał Leszek Gasik, prezes Stowarzyszenia Sportowego „Słońce Jury”, jednego z organizatorów tegorocznych biegów.

W jednym z biegów „Jura Tor Tura” wezmą udział reprezentanci służb mundurowych, którzy będą w ten sposób promować sport oraz propagować kampanię przeciwdziałania uzależnieniom i narkomani.

– Jako Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie stworzyliśmy dzięki współpracy ze Starostwem Powiatowym i Stowarzyszeniem „Słońce Jury” bieg dla wszystkich służb mundurowych, który nazywa się „Kręci mnie sport, nie używki”. Jego celem jest promocja sportu i pozytywnych postaw wśród dzieci i młodzieży, ale także chęć zwrócenia uwagi społeczeństwa, jak dużym problemem są uzależnienia i używki. Oprócz biegu będą także stoiska profilaktyczne, realizowane m.in. przez naszą komendę – tłumaczył mł. asp. Kamil Sowiński z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Organizatorami biegów, poza wspomnianym Stowarzyszeniem Sportowym „Słońce Jury”, są także m.in.: Jura Park Linowy oraz miasto Olsztyn. Przewidywana liczba uczestników może sięgnąć ok. 400 osób.

BNO

Skip to content