zlodziej

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o kradzieże bram i siatki ogrodzeniowej.

W poniedziałek rano, 6 lutego, dyżurny policji w Radomsku przyjął zgłoszenie od mieszkańca gminy, z którego wynikało, że w nocy z 5 na 6 lutego ktoś ukradł bramę z jego posesji. Interweniujący patrol zebrał informacje co do danych technicznych bramy i rozpoczął poszukiwania metalowej konstrukcji w punktach skupu złomu. W jednym z miejsc skupu złomu policjanci zauważyli jak grupa mężczyzn zdejmuje bramy, furtki i siatkę z busa. Osoby te na widok umundurowanych policjantów zaczęły się chować za pojazd i nerwowo poruszać. Podczas rozmowy z policjantami powiedzieli, że bramy pozyskali z prac rozbiórkowych, jakie prowadzili na terenie powiatu częstochowskiego. Po kilku minutach, inny patrol przywiózł na miejsce zgłaszającego, który rozpoznał swoją bramę. W związku z powyższym trzej sprawcy w wieku 43, 29 i 28 lat trafili do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego dotarli również do kolejnych czterech pokrzywdzonych. Wszystko wskazuje na to, że sprawcy podjeżdżali do przypadkowo wybranych posesji i kradli bramy, furtki, których demontaż nie sprawiał im większej trudności. Łącznie straty zostały oszacowane na ponad 3 tysiące złotych. Mężczyznom grozi nawet 5 lat więzienia.

Źródło/fot.: KWP Łódź

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.