Częstochowscy siatkarze w Mistrzostwach Polski Kadetów

Siatkarze Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa zdobyli wczoraj srebrny medal w Turnieju Finałowym Mistrzostw Śląska Kadetów w sezonie 2019/2020. Brąz wywalczyła drużyna Hemarpol Norwid Częstochowa.

Turniej finałowy podzielono na dwie fazy. W pierwszej zespoły zostały podzielone na dwie grupy. W każdej znajdowały się trzy drużyny, które grały systemem każdy z każdym. Następnie zespoły z pierwszego i drugiego miejsca awansowały do półfinału. Drużyny, które zajęły w swoich grupach trzecie miejsce, zmierzyły się w spotkaniu o piątą lokatę turnieju. W finałowych zmaganiach wystąpili siatkarze z sześciu drużyn. Niestety drużyna Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa nie obroniła tytułu mistrzów Śląska kadetów, przegrywając z Akademią Talentów Jastrzębski Węgiel 1:3. Srebro to jednak również wspaniała nagroda. Zaraz po finałowym meczu trener Paweł Tomaszewski powiedział, że w całym turnieju drużyna AZS-u wypadła bardzo dobrze.

– Turnieje mają to do siebie, że jest kilka drużyn – jedne na niższym, drugie na wyższym poziomie. Mecze grupowe zagraliśmy z drużynami trochę słabszymi i wygrane nie były trudne. Nasza gra była dobra i skuteczna. Dzisiaj polegliśmy siatkarsko, jednak po bardzo dobrym meczu.

Oprócz zmagań AZS-u, wczoraj, w hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Częstochowie kibice dopingowali także zawodników Hemarpol Norwid Częstochowa, którzy zdobyli brąz, wygrywając z drużyną UKS Jedynka Jaworzno 3:2. Więcej na temat meczu mówi Bartosz Sufa, trener Norwida.

– To był bardzo trudny mecz, ponieważ Jaworzno się postawiło. Bardzo cieszymy się ze zwycięstwa i ogólnie z całego turnieju. Ten brązowy medal jest dla nad sukcesem.

Cztery drużyny biorące udział w meczach o trzecie i pierwsze miejsce awansowały do ćwierćfinału Mistrzostw Polski Kadetów.

ABK