Eltrox Włókniarz – przygotowania do niedzielnego meczu trwają

 

W najbliższą niedzielę, 25 lipca, w ramach PGE Ekstraligi w meczu 12-tej kolejki, Eltrox Włókniarz Częstochowa zagra na wyjeździe z Betardem Spartą Wrocław. Mecz odbędzie się na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Jest to bardzo ważne spotkanie, ponieważ to ostatnia szansa Włókniarza na dalszy awans.

Michał Świącik, prezes Włókniarza, zapewnia, że strategia na nadchodzący mecz jest już niemalże gotowa, co więcej, została już wdrożona w życie na treningach przez sztab szkoleniowy oraz trenerów. Co więcej, w wyjazdowym meczu to gospodarze, Sparta Wrocław znajduje się w korzystniejszej sytuacji, dlatego może “opuścić gardę”. Porażka z częstochowskim Włókniarzem nie zagrozi im w żaden sposób.

Jednak ostatnie dni pokazały, że wewnątrz drużyny częstochowskich żużlowców mogą istnieć napięcia, zarówno między zawodnikami, jak i na linii zawodnik-trener. W czwartek, 22 lipca, opublikowano wywiad z jednym z czołowych zawodników Eltroxu Włókniarz. Według sportowca, odpowiedzią na pytanie dlaczego Włókniarz tak dobrze radzi sobie na wyjazdach, mają być problemy związane z torami, tor przeznaczony do treningów i do meczy mają się zbytnio różnić. Michał Świącik rozumie uwagi, lecz przypomina, że na ostateczny kształt toru wpływ mają nie kluby, a tormistrzowie muszą wypełniać zalecenia oraz kryteria komisarzy, stąd niekiedy tak wielka różnica w torach. Świącik zaznacza jednak, że dobry zawodnik potrafi jeździć i zwyciężać na każdym torze.

Niezależnie jednak od potencjalnego sporu, niedzielny mecz z wrocławską drużyną jest być albo nie być dla Włókniarza. Pozostaje więc kibicować i mieć nadzieję, że częstochowscy żużlowcy wrócą do miasta z potrzebnymi punktami.

Skip to content