Interesujesz się piłką nożną? Zostań skautem Rakowa Częstochowa!

Raków Częstochowa postanowił rozbudować swój dział skautingu, z tego powodu ogłosił nabór na stanowisko skauta I drużyny. Poszukiwani są przede wszystkim specjaliści, mający doświadczenie w tego typu zawodzie, jednak ofertą powinien być zainteresowany każdy, kto interesuje się piłką nożną i chce przekuć swoją amatorską pasję w profesjonalny zawód.

Więcej nt. poszukiwań skauta mówi rzecznik prasowy Rakowa Częstochowa Michał Szprendałowicz: – Szukamy skauta do I drużyny Rakowa Częstochowa. Myślę, że jest to bardzo ciekawa opcja, funkcja, właściwie to zawód dla pasjonatów piłki nożnej. Obowiązki są typowe dla skauta: analiza meczów, wyszukiwanie czy pozyskiwanie obiecujących zawodników lub młodych piłkarzy, których Raków będzie mógł wytrenować. 

Zdaniem rzecznika oferta pracy nie jest skierowana tylko do specjalistów, mających wieloletnie doświadczenie w pozyskiwaniu zawodników, ponieważ zwyczajne osoby mające zdolności analityczne oraz czas, który mogą poświęcić na obserwacje meczów, także mogą aplikować. Oczywiście, jak w każdym zawodzie, im większe doświadczenie, tym większe szanse na zdobycie upragnionego stanowiska.

Dlaczego zdecydowano się na taki krok? Przedstawiciele klubu mówią jasno: – Chcemy rozwijać klub, nie tylko o kolejnych trenerów czy piłkarzy: – Raków Częstochowa stale się rozwija. Od dłuższego czasu rozwijamy pion sportowy, tzn. pozyskujemy trenerów i nowych zawodników. Teraz chcemy rozbudować także zaplecze administracyjne, w którym skauter zajmuje kluczową wręcz rolę.

Do podstawowych zadań skauta należeć będą m.in.: stałe wyszukiwanie oraz zbieranie informacji o wyróżniających się zawodnikach z kraju i z zagranicy; tworzenie, a także prowadzenie bazy danych obserwowanych zawodników czy sporządzanie oraz przedstawianie raportów o danym zawodniku w formie obowiązującej w klubie. Więcej informacji nt. oferty pracy na stronie internetowej Rakowa Częstochowa.

Skip to content