Wisła Kraków zagra z Amatorem Golce!

plakat Amator - Wisla

Do niezwykłego meczu dojdzie w najbliższą sobotę (11.10) na obiekcie Olimpii w Truskolasach. Amator Golce, na co dzień występujący w częstochowskiej lidze okręgowej, w ramach obchodów 15-lecia klubu zmierzy się z Wisłą Kraków. – Zainteresowanie meczem jest tak olbrzymie, że czasem sami zaskakujemy się skąd tak dużo ludzi o nim wie. W pewnym momencie musieliśmy nawet osłabić działania promocyjne, ponieważ stadion w Truskolasach nie będzie w stanie przyjąć aż tak dużej liczby fanów. Balonik został nadmuchany dość mocno, ale trudno się dziwić. Niecodziennie 13-krotny mistrz Polski spotyka się w meczu towarzyskim z drużyną z ligi okręgowej. Ze względu na normy bezpieczeństwa mecz będzie mogło obejrzeć maksymalnie 990 osób. Pewnie będą osoby, dla których zabraknie miejsca, ale nic nie jesteśmy w stanie na to poradzić – powiedział Tomasz Brzęczek, grający wiceprezes Amatora.

W drużynie Wisły najprawdopodobniej zabraknie tylko zawodników powołanych do reprezentacji Polski na mecz z Niemcami, a więc Mariusza Stępińskiego i Alana Urygi. Drobny uraz leczy z kolei Arek Głowacki, ale ma przyjechać i obserwować spotkanie z ławki rezerwowych. Wszyscy pozostali zawodnicy drużyny Franciszka Smudy na czele z Pawłem Brożkiem, Semirem Stiliciem, czy Dariuszem Dudką mają pojawić się na boisku Olimpii – dodaje Brzęczek.

O wyniku nie myślimy, jeśli uda nam się strzelić jakąś bramkę to będziemy bardzo szczęśliwi. Czasem zdarzało się, że drużyny z czwartej ligi eliminowały z Pucharu Polski te ekstraklasowe. My na pewno damy z siebie wszystko, śmiejemy się nawet z kolegami, że to Amator jest faworytem, bo ostatnio wszystko wygrywamy, a Wisła poniosła kilka porażek. Tak naprawdę liczymy jednak na solidna lekcję futbolu i mecz, który będziemy pamiętać latami – odpowiedział wiceprezes na pytanie, jaki rezultat zadowoli jego drużynę w meczu z Wisłą.

Spotkanie nie będzie miało charakteru imprezy masowej, ale będzie ochraniane przez profesjonalną firmę. Przed bramami stadionu sprzedawane będą cegiełki w cenie 20 zł oraz 10 zł (dla dzieci i młodzieży). Warto także wspomnieć, że w czasie meczu przeprowadzona zostanie kwesta na rzecz pomocy dla 10-letniego Bartka,który cierpi na nowotwór splotu naczyniówkowego komory. Jedyną szansą na uleczenie chłopca jest niezwykle kosztowna operacja w Stanach Zjednoczonych. Pierwszy gwizdek zaplanowano na godzinę 13.30. Patronat medialny nad meczem objęło czestochowskie24.pl

Mariusz Rajek