Zimowy Turniej Siatkówki w Hali Polonia

Turniej (2)

Gdzie można spotkać młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w ferie zimowe? We wtorek i środę (23, 24 lutego) jednym z takich miejsc była częstochowska Hala Polonia, w której odbył się Zimowy Turniej Siatkówki. Wzięło w nim udział kilkanaście drużyn z Częstochowy i regionu.

– Tym razem nasza grupa docelowa to gimnazjaliści oraz licealiści. Zgłosiło się ponad 100 zawodników i zawodniczek. Z dwóch grup pierwsze trzy miejsca były premiowane, tam były mecze każdy z każdym. Częstochowa to oprócz piłki nożnej również młodzież zainteresowana siatkówką – mówi Piotr Mróz z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, organizator wydarzenia.

Współorganizatorem turnieju było Stowarzyszenie św. Huberta. O zasadach gry i działalności stowarzyszenia mówi jego prezes, Adrian Cybulski:

– Dwa sety do 21 punktów, ewentualnie przy wyniku 1:1, trzeci set do 15. Mecze trwają długo, bo jeden set jest grany do 30 minut. Jest wysoki poziom i wyrównana walka. Cały czas się rozwijamy jako św. Hubert, teraz dostaliśmy dofinansowanie z urzędu miasta i mamy prowadzić zajęcia z piłki nożnej – mówi Adrian Cybulski.

Zwycięzcą turnieju została drużyna Kodzirasów, która pokonała Albańskich Królów 2:1.

Paweł Kmiecik

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content