Plener i warsztaty fotograficzne

Montenegro-02349_-_Walls_of_Kotor_(10596407203)

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie przygotował zajęcia zarówno dla doświadczonych fotografów, jak i amatorów. Dla bieglejszych w sztuce fotograficznej przygotowano plener w Czarnogórze, dla mniej biegłych natomiast „Wiosenny kurs fotografii”.

– Plener służy do interpretacji czarnogórskiego krajobrazu. […] Myślę, że oczywiście pojedzie wielu fotografów, z którymi będzie można wymienić wzajemne doświadczenia, a taki wyjazd zawsze kończy się wystawą poplenerową, która będzie prezentowana w przyszłym roku w Regionalnym Ośrodku Kultury w Galerii Art-Foto – mówi fotograf, prezes Jurajskiego Fotoklubu, Sławomir Jodłowski.

„Wiosenny kurs fotografii” będzie natomiast dotykał najrozmaitszych dziedzin: od historii fotografii i konstrukcji aparatu po cyfrową obróbkę obrazu. – Będzie to kurs fotografii dla amatorów, na poziomie podstawowym, którzy chcą zgłębiać swoje umiejętności, są zainteresowani estetyką, kompozycją kadru i chcą lepiej poznać swój aparat, żeby po prostu robić lepsze zdjęcia – mówi Sławomir Jodłowski. Na warsztaty składają się 24 godziny zajęć, w sumie 4 niedzielne spotkania po 6 godzin.

„Wiosenny kurs fotografii” trwał będzie od marca do czerwca. Ogólnopolski Plener Fotovideo w Czarnogórze odbędzie się zaś w dniach 6–17 lipca br.

Krzysztof Rygalik

Źródło: foto. Dennis Jarvis (CC BY-SA 2.0)