„CZĘSTOsięCHOWA – Nieodkryta Częstochowa” – projekt edukacyjny dla młodzieży

„CZĘSTOsięCHOWA – Nieodkryta Częstochowa”, to nazwa nowego projektu edukacyjnego, jaki młodzieży częstochowskich szkół zaproponowały dwie placówki edukacyjne, Zespół Szkół Technicznych im. Jana Pawła II oraz Zespół Szkół Specjalnych nr 28. Poprzez projekt organizatorzy chcą pokazać młodzieży miejsca ciekawe i nieszablonowe, które odnaleźć można w naszym mieście.
– Będziemy mówić o zabytkach, o tym, co tak naprawdę pięknego jest w naszym mieście – mówi dyrektor ZST, Rafał Piotrowski. – W pewnym sensie ten projekt jest kontynuacją projektu, który realizowaliśmy 3 lata temu, “Zabytkowa Częstochowa”.
Projekt będzie odbywał się w kilku etapach trwających do czerwca 2018 roku. Między innymi będzie możliwość wzięcia udziału w konkursach, wycieczkach oraz grach miejskich. Zwieńczeniem podjętych działań będzie konferencja naukowa, podsumowująca zrealizowane zadania i poszerzająca wiedzę z zakresu architektury i sztuki regionu częstochowskiego.
Szczegółowy harmonogram zajęć i warunki uczestnictwa znaleźć można na stronach internetowych Zespołu Szkół Technicznych.

ZD