Dwie nowe kamery monitoringu miejskiego

Dzięki Budżetowi Obywatelskiemu miejski monitoring wizyjny Częstochowy wzbogacił się o dwie nowe kamery. Obecnie 81 kamer dba o bezpieczeństwo oraz zapewnienie spokoju i porządku publicznego na ulicach Częstochowy.

Pod koniec 2017 roku w Częstochowie przybyło 10 nowych kamer. 8 z nich w ramach miejskich inwestycji zostało zainstalowanych w rejonie przejścia podziemnego przy al. Wyzwolenia w dzielnicy Północ. Kolejne dwie kamery dzięki inicjatywie mieszkańców i wnioskowi złożonemu do Budżetu Obywatelskiego pojawiły się w rejonie Powiatowego Urzędu Pracy i monitorują rejon ul. Szymanowskiego, Stryjeńskiej, Pułaskiego i Waszyngtona. O ich instalację wnioskowali okoliczni mieszkańcy w ramach BO.

Obecnie miejski monitoring, którego centrum mieści się w siedzibie Straży Miejskiej, składa się z 81 kamer. Obsługiwane są przez pracowników cywilnych zatrudnionych w Straży Miejskiej. Rocznie operatorzy miejskiego monitoringu ujawniają kilka tysięcy zdarzeń, które są realizowane w większości przez częstochowskich strażników miejskich.