IX Jasnogórska Pielgrzymka Częstochowskiego Hospicjum Domowego i Poradni Opieki Paliatywnej

Już po raz 9-ty na Jasną Górę pielgrzymowali pacjenci, pracownicy i wolontariusze Częstochowskiego Hospicjum Domowego i Poradni Opieki Paliatywnej. Chorzy modlili się do Matki Bożej, dziękując za dar wytrwałości w wierze.

O pielgrzymce powiedziała więcej organizatorka Dorota Krysińska: „Spotykamy się tutaj wszyscy razem, aby podziękować Maryi za łaski jakimi nas obdarza. Też i prosić o umocnienie, ponieważ choroba nowotworowa niesie ze sobą wiele cierpienia, trosk, czasami zwątpienia i nawet buntu do Pana Boga. I właśnie o to chcemy prosić, o siłę

W pielgrzymce wzięło udział kilkudziesięciu podopiecznych hospicjum. Msza święta została odprawiona w Kaplicy Matki Bożej, przed obliczem cudownego obrazu. Chorzy prosili w niej o siłę i pokorę.

O tym jak ważne są takie modlitwy, mówi Dorota Krysińska: „Często tak jest, że choroba odziera człowieka z godności i w tym trudzie chcemy bardzo prosić, aby Maryja nad nami czuwała. Powierzamy całe nasze życie, całych nas. Dlatego tutaj przychodzimy, aby co roku spotykać się tutaj razem

Spotkania z Matką Boską cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród pacjentów hospicjum. W tym roku razem z nimi modlili się wolontariusze i strażacy.

JS