Niejasne okoliczności śmierci znanego artysty Borysa M.

31 grudnia 2018 r. w jednym z hoteli częstochowskich znaleziono zwłoki znanego częstochowskiego malarza Borysa M. Śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci artysty prowadzi Prokuratura Rejonowa Częstochowa-Południe.

Szczegóły przedstawia rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie prok. Tomasz Ozimek. – Tego typu śledztwa są wszczynane przez prokuraturę w przypadku niewyjaśnionych zgonów. Z wstępnych ustaleń tego postępowania wynika, że zwłoki Borysa M. zostały ujawnione 31 grudnia ubiegłego roku w pokoju na terenie jednego z hoteli w Częstochowie. Zwłoki znalazł znajomy Borysa M., który przyszedł go odwiedzić. W tej sprawie przeprowadzono już sekcję zwłok. Na podstawie jej wstępnych wyników nie zdołano ustalić przyczyny zgonu Borysa M. W związku z tym prokurator zlecił przeprowadzenie dodatkowych badań histopatologicznych i toksykologicznych. Na ich wyniki będziemy musieli poczekać ok. dwóch tygodni. W trakcie sekcji zwłok nie stwierdzono obrażeń wewnętrznych lub zewnętrznych, które według lekarza biegłego z zakresu medycyny sądowej mogłyby skutkować zgonem Borysa M.

Podobne śledztwo prowadzą prokuratorzy w Lublińcu w związku z niewyjaśnionymi okolicznościami śmierci kobiety, której zwłoki ujawniono pod koniec zeszłego roku w miejscowości Glinica w powiecie lublinieckim. – Są to prawdopodobnie zwłoki kobiety, która zaginęła na początku listopada 2018 r. Z uwagi na fakt, że zwłoki te znajdowały się w stanie znacznego rozkładu, konieczne jest przeprowadzenie genetycznych badań DNA celem ostatecznego ustalenia tożsamości kobiety. W tej sprawie przeprowadzono sekcję zwłok, jednak nie zdołano ustalić przyczyny zgonu kobiety – powiedział prok. Tomasz Ozimek.

Rzecznik częstochowskiej prokuratury poinformował, że w tej sprawie zarządzono przeprowadzenie badań toksykologicznych i histopatologicznych.

Maciej Orman