Straż Miejska usuwa wraki samochodów z ulic miasta

Częstochowska Straż Miejska sukcesywnie usuwa wraki samochodów z ulic.

W 2019 roku, dzięki działaniom strażników miejskich, z ulic miasta zniknęło kilkadziesiąt tzw. wraków, czyli samochodów, które były nieużywane już przez dłuższy czas i blokowały miejsca parkingowe.

– W 2019 roku częstochowska Straż Miejska przyczyniła się do zwolnienia aż 62 miejsc parkingowych – mówi Artur Kucharski, rzecznik Straży Miejskiej w Częstochowie. – Na działania strażników miejskich złożyło się 10 zleceń odholowania samochodów na parking strzeżony, co wiązało się z dodatkowymi kosztami dla osób, których samochody zostały odholowane, a także 52 rozmowy z właścicielami aut. Dzięki tym rozmowom właściciele samochodów przestawili je, zwalniając tym samym miejsca parkingowe – podsumowuje rzecznik.

Przypomnijmy, że w 2018 roku, dzięki interwencjom strażników miejskich, na terenie miasta zwolniło się aż 216 miejsc parkingowych. W przyszłym roku również będą prowadzone działania, zmierzające do odblokowania miejsc parkingowych, które są długotrwale zajmowane przez porzucone samochody.

MSI

Fot.: Straż Miejska w Częstochowie