Skra – Górnik Polkowice. Trzeba to wygrać

Nie tak wyobrażaliśmy sobie początek sezonu 2019/2020. Trzy kolejne porażki spowodowały, że Skra zamyka tabelę II ligi. Czas to zmienić!

Wszyscy pamiętamy początek poprzednich rozgrywek – serię porażek, a później fantastyczną pogoń Skry za rywalami. Taki scenariusz zdarza się jednak tylko raz, dlatego nasz zespół musi w sobotę, 17 sierpnia odnieść pierwsze zwycięstwo. Okazja do tego jest dobra, bo Górnik Polkowice to – przy całym szacunku dla rywali – w końcu beniaminek II ligi.

Na mały optymizm pozwala także postawa naszego zespołu w II połowie meczu we Wronkach. Skra przegrała co prawda z rezerwami Lecha 0:2, ale potrafiła już kilkakrotnie zagrozić bramce rywali. Widać było, że zespół łapie właściwy rytm. Być może potrzebne było kilkanaście dni na wkomponowanie nowych graczy w drużynę i znalezienie optymalnego ustawienia. Mamy nadzieję, że w sobotę Skra poczyni kolejny postęp w grze, przede wszystkim potrzebna jest pewniejsza gra w defensywie i lepsza skuteczność pod bramką rywali. We Wronkach pierwszą bramkę straciliśmy przecież po błędzie, którego można było stosunkowo łatwo uniknąć, a potem nie wykorzystaliśmy przynajmniej trzech okazji, po których powinien paść gol.

Trener Paweł Ściebura i jego zespół wychodzili już nie z takich opresji i wierzymy, że uczynią to i teraz. Przełamanie musi nastąpić jednak jak najszybciej, mamy nadzieję, że stanie się to w sobotę.

Rozpoczęcie meczu na Lorecie w sobotę, 17 sierpnia o godz. 16.00.

Tym, którzy z różnych przyczyn nie mogą stawić się na „Lorecie”, przypominamy, że mecz na żywo można obejrzeć na portalu tvcom – link do transmisji  [TUTAJ]

źródło: www.ks-skra.pl