Nowy konfesjonał w Katedrze

Matka wszystkich kościołów archidiecezji częstochowskiej, czyli parafia Świętej Rodziny ma od Świąt Bożego Narodzenia odnowioną i ogrzewaną kaplicę Adoracji Najświętszego Sakramentu. Z kolei od końca lutego – nowy konfesjonał. Kaplica jest darem abp Wacława Depo dla częstochowskiego Kościoła.

Do korzystania z konfesjonału w odnowionej kaplicy zachęca ks. prał. Stanisław Gębka, proboszcz częstochowskiej katedry.

Kiedy już kaplica została oddana do użytku, brakowało konfesjonału. Bo tamten stary absolutnie nie pasował do takiego pięknego wnętrza. Poprosiłem inżyniera Jerzego Kopyciaka, żeby zrobił plan. Wykonawcą był Dariusz Lewicki z okolic Płocka. Konfesjonał wszystkim się bardzo podoba, bo jest monumentalny, zamykany, jest wygodne klęczenie, można sobie usiąść, jest ogrzewany – mówi ks. prał. Stanisław Gębka.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy parafii świętej Rodziny odbywa się w dni powszednie w godzinach 7:30-18:00, a Spowiedź – również w dni powszednie pomiędzy 12:00 a 13:00.

PK