A w weekend do teatru…

Z pewnością warto wybrać się w ten weekend do Teatru im. Adama Mickiewicza. W sobotę będzie można zobaczyć spektakl „Akompaniator”, natomiast w niedzielę widowisko dla najmłodszych pt. „Trzy Świnki”.

O wydarzeniach rozmawiamy z dyrektorem teatru, Robertem Dorosławskim:

W sobotę w naszym teatrze odbędzie się przedstawienie Anny Burzyńskiej pt. „Akompaniator”. Tekst bardzo fajnie skonstruowany, bo zaczyna się troszkę jak komedia, nawet trącająca o farsę i przechodzi w psychodramę. Reżyserem jest Adam Sajnuk, znany reżyser również „Efektu”, który się bardzo częstochowianom podoba. Edyta Olszówka ma tutaj bardzo trudne zadanie, gdyż musi grać w takiej zamkniętej szklanej przestrzeni, ale radzi sobie z tym znakomicie. Fenomenalne rzeczy i jakże inne od tych znanych już pokazuje Piotr Polk. W niedzielę 11 listopada premiera bis. bajki dla dzieci „Trzy świnki” na motywach braci Grimmów w mojej adaptacji i mojej skromnej reżyserii. Przyjdźcie Państwo całymi rodzinami, myślę, że nie będziecie się nudzić. Zabawa będzie przednia!

„Akompaniator” w reżyserii Adama Sajnuka to historia divy operowej (Edyta Olszówka) i zakochanego w niej akompaniatora – pianisty (Piotr Polk). Opowieść o miłosnej obsesji wraz z rozwojem akcji przeobraża się z początkowej lekkiej opowiastki obyczajowej w thriller psychologiczny. Bo to historia zgoła niezabawna. Tytułowy bohater po wielu latach wspólnej pracy z kapryśną artystką postanawia jej wreszcie wyznać miłość. I to jest początek scenicznego studium szaleństwa, do jakiego może doprowadzić życie w ułudzie żywiące się jedynie wyobraźnią. Sztuka Anny Burzyńskiej to także niesamowite aktorskie tour de force Edyty Olszówki i Piotra Polka. To nowe wcielenia dwójki znakomitych aktorów.

KF

źródło: materiały organizatora