Inauguracja 75. Jubileuszowego Sezonu Artystycznego już w piątek!

Już tylko kilka dni pozostało do koncertu inaugurującego sezon artystyczny 2019/2020 w Filharmonii Częstochowskiej im. Bronisława Hubermana w Częstochowie. Koncert odbędzie się w piątek 20 września o godzinie 19.00 w siedzibie filharmonii.

Jubileuszowy 75. Sezon Artystyczny 2019/2020 zostanie zainaugurowany kompozycjami Stanisława Moniuszki, wśród których przeważać będą utwory mniej znane, odbiegające od kanonu, z którym kojarzony jest twórca „Halki”.

Huczne można powiedzieć obchody roku moniuszkowskiego w polskiej kulturze. Polacy mogą na nowo odkryć naszego wspaniałego kompozytora, który jest dość mało znany z wykonań w Polsce – mówi dyrygent i kierownik chóru Janusz Siadlak.

W programie koncertu znajdą się m. in. „Sonety krymskie”.

Utwór do słów poezji Adama Mickiewicza okazał się objawieniem. Przepiękna harmonia, ponadto kompozytor wspaniale potraktował wyrazowość utworu. Chór ma w nim dość spore pole do popisu. Myślę, że utwór zasługuje na ogromną uwagę – dodaje Janusz Siadlak.

Na scenie zaprezentuje się Orkiestra i Chór Filharmonii Częstochowskiej pod dyrekcją Adama Klocka. Solistą będzie tenor Damian Chróściński. Bilety dostępne w kasie filharmonii.

KF