Jurajskie pliozaury w Muzeum Częstochowskim

Muzeum Częstochowskie, mimo zamknięcia wystaw dla zwiedzających, pozostaje w kontakcie z mieszkańcami Częstochowy i regionu. Włączając się w akcję #zostańmywdomu, pracownicy Muzeum zapraszają do nieco innego poznawania zbiorów. Wokół kolekcji wirtualnie – to cykl spotkań z muzealnikami i wystawami Muzeum poprzez media społecznościowe. W sobotę 18 kwietnia odbędzie się kolejne z nich. O inicjatywie i najbliższym spotkaniu mówi Ewa Kaczmarzyk, kierownik Działu Przyrody:
– Wyszliśmy z tą inicjatywą w związku z sytuacją, która panuje w naszym kraju. Pokazujemy naszym zdaniem najciekawsze zbiory muzealne. Na 18 kwietnia zaplanowane jest właśnie takie spotkanie. Będzie to rodzaj wygłoszonego przeze mnie niezbyt długiego wykładu o tych niezwykle ciekawych istotach, jakimi były pliozaury.
Przypomnijmy, wirtualne spotkanie z dr Ewą Kaczmarzyk zatytułowane Zanim Częstochowa wynurzyła się z morza. Szczątki jurajskich pliozaurów w zbiorach Muzeum Częstochowskiego, w sobotę 18 kwietnia o godz. 16.00 na profilu facebookowym Muzeum Częstochowskiego.

ZD